Kredyt gotówkowy dla nowych firm

Kredyt gotówkowy dla nowych firm

Wiele osób, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą, ma problemy związane z jej sfinansowaniem. Kredyt gotówkowy dla nowych firm często jest w takim przypadku dla nich jedynym rozwiązaniem, gdy pod ręką nie ma się kilkudziesięciu tysięcy złotych na rozkręcenie działalności. Oczywiście, są firmy, które nie wymagają dużych inwestycji na początek, niemniej jednak w niektórych są one po prostu niezbędne.

Gdzie po dofinansowanie dla firm?

Jeżeli firmę zakłada osoba bezrobotna, wtedy może ona ubiegać się po spełnieniu określonych warunków o dofinansowanie z Urzędu Pracy. Obecnie dotacja na rozpoczęcie działalności wynosi 22.141,80 złotych, zatem nie jest to mała kwota. Niezbędne jest przygotowanie odpowiedniego biznesplanu i udokumentowanie swojej decyzji. Niemniej jeżeli swoją działalność gospodarczą chce założyć osoba, która bezrobotna nie jest lub też nie spełnia wymogów uzyskania dofinansowania, wtedy jedynym, co pozostaje, jest właśnie kredyt gotówkowy dla nowych firm.

Kredyt gotówkowy dla nowych firm – bankowy i pozabankowy

Po kredyt gotówkowy dla nowych firm można udać się między innymi do banków – dość dużo z nich posiada atrakcyjne oferty dla swoich nowych biznesowych klientów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest spełnienie określonych wymogów – minimalnego okresu działalności firmy, czasami dostarczenia wkładu własnego, zabezpieczenia kredytu. Kredyt gotówkowy dla nowych firm w banku jest bezpieczny, ale nie zawsze szybki i możliwy do zaciągnięcia. Dlatego wielu nowych przedsiębiorców decyduje się na pozabankowy kredyt gotówkowy dla nowych firm. Takie oferty są szeroko dostępne i posiada je wiele instytucji pozabankowych. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj koszty są już wyższe, ale nie trzeba spełniać skomplikowanych formalności i pieniądze można otrzymać praktycznie od ręki.

Kredyt gotówkowy dla nowych firm to zatem czasami jedyny sposób na zdobycie pieniędzy na własną działalność gospodarczą, ale rozsądnie wybrany będzie najlepszą inwestycją na początek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Zastanawiasz się gdzie zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze? Chcesz je...
Znalezienie odpowiedniego kredytu gotówkowego jest podstawowe, gdy wymagane jest dodatkowe...
Nie każdy jest w stanie uzyskać kredyt bankowy na samochód....
Przez sieć przedsiębiorstwa są w stanie obecnie załatwiać bardzo wiele...

6 komentarzy

 • Marta001 napisał(a):

  Niestety banki nie zawsze potrafią zaoferować godne stawki. Zakładając swoją firmę musiałam posiłkować się także gotówką zaoferowaną przez moją rodzinę. Nie powiem kredyt mi wiele pomógł i teraz moja firma sprzętu AGD powoli się rozkręca ;)Od razu napomknę, że warto przeszukać wiele propozycji składanych przez banki i nie od razu decydować się zaciagnąć. Warto poczekać i starać się, aby otrzymać dobre warunki.
  Marta001 ostatnio opublikował…Kredyt dla firm w internecie?My Profile

 • Natalia_24611 napisał(a):

  Krótko i zwięźle wymienione zalety i wady kredytu bankowego i pozabankowego. Dobrze że wspomniano o dotacji z Urzędu Pracy.

 • Joanna131 napisał(a):

  Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł założenia wspólnie z bratem własnej działalności IT. Dobry i przydatny artykuł, rozszerzył trochę mój punkt widzenia i teraz wiem, że w przypadku braku dotacji mogę zgłosić się po kredyt do banku lub instytucji pozabankowej.

 • kamilj94 napisał(a):

  Czasem kredyt na rozkręcenie firmy jest rzeczywiście niezbędny, szczególnie gdy sami nie mamy zgromadzonego żadnego konkretnego kapitału, warto jednak zawsze pamiętać o różnych programach z dofinansowaniami z Unii Europejskiej, które to w znacznym stopniu ułatwiają start własnej działalności.

 • moniakk21 napisał(a):

  Ciekawy artykuł, bardzo przydatny dla osób, które są w sytuacji, kiedy chcąc otworzyć firmę brakuje im na to odpowiednich środków. Jest mnóstwo takich osób i fajnie, że zostało tu trochę wyjaśnione w jaki sposób to funkcjonuje.

 • Marta napisał(a):

  Dobry porady dla osób które zastanawiają się nad własnym biznesem.
  Marta ostatnio opublikował…Camelowy płaszcz / szlafrok – stylizacja na wiosnęMy Profile

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge